سبد خرید شما خالی است.

از بین اندیکاتورها کدام یک انتخاب کنیم؟

شاید برخی انتظار داشته باشند همانند اکسپرت ها بهتر بود هر اندیکاتور برای  نماد خاصی طراحی می گردید؟

در پاسخ باید گفت این بدترین اشتباه ممکن است چون در انصورت اندیکاتور فقط بر اساس رفتار یک دوره خاص یعنی بر اساس گذشته سهم طراحی می گردید که با کمترین تغییر رفتار قیمت اندیکاتور اعتبارش را از دست می داد.

و همانگونه که اکثر کاربران مطلعند هر سهم با توجه به نوع و ماهیت شرکت متاثر از عوامل خاصی هست بعنوان مثال پتروشیمی ها متاثر از بازار نفت و …. و با توجه به این موضوع هر نماد رفتار و الگوی خاصی را دنبال می کند و به این دلیل هست برخی اندیکاتورها با برخی نمادها بهتر سازگاری دارند.

از این رو تیم تحقیقاتی بازاردی جی در مطالعه ای گسترده مهمترین الگوهای قیمتی تمام نمادهای بورس را که به تعداد محدودی الگو خلاصه می شوند فرمولیزه کرده و هر اندیکاتور را بر اساس استراتژی خاصی طراحی نموده است.

از این رو هر کدام از نمادها رفتار قیمتی شان محدود به یکی از این الگوها و استراتژی ها می باشد که کاربر با بررسی هشدارهای گذشته هر اندیکاتور بهترین استراتژی را انتخاب و برای ان نماد از همان اندیکاتور و استراتژی استفاده نماید.

حسن استخراج استراتژی ها این هست که یک نماد ممکن است در 5سال متاثر از عوامل خاصی باشد و در طی مرور زمان این عوامل تغییر یابند و از استراتژی دیگری دنباله روی کنند. از این رو با تغییر رفتار قیمت اندیکاتورها همچنان کارایی گذشته را خواهند داشت.

و اما بحث شروع بورس

بسیاری از افراد هنگامی که اسم بورس و فعالیت در بورس می اید با دیده ترس و نگرانی و با ذهنیت ضررهای انچنانی به آن می نگرند اگر چه این یک واقعیت هست که اگربدون دانش و یادگیری اصول حرفه ای معامله وارد بورس شد باید منتطر ضررهای هنگفت گردید اما با اطمینان صددرصد می گوییم با سیستم ها و اندیکاتورهای بازاردی جی این ضرر به صفر می رسد اما برای اینکه وارد بورس شوید چکار کرد؟

* بدون سرمایه در بورس مجازی تجربه کسب کنید.

همزمان با این کار الفبای بورس را از طریق کتب و جزوات رایگان در بورس فراگیرید هم اکنون در برخی وب سایت پکیچ های مختلفی در خصوص انواع کتب و جزوات بصورت یکجا با قیمت های ناچیزی بفروش می رسند از جمله در این سایت و یا وب سایت فراچارت

اما برای شروع کار کافیست نرم افزار مفید تریدر را دانلود کرده وآن را طبق فایل راهنما نصب و نسبت به افتتاح حساب دمو اقدام نمایید بعد از آن سیستم های بازاردی جی خصوصا سیستم یک و دو و هفت را دانلود و طبق فایل راهنما فایل ها را از حالت فشرده خارج و محتویات هر پوشه  در پوشه هم اسم کپی پیست کرده و نسبت به فعال سازی طبق راهنما اقدام نمایید.بعد از آن طبق راهنمای مفیدتریدر 50 نماد برتر (بعد که تجربه بیشتری کسب نمودید می توانید از برنامه های فیلترینگی همانند نرم افزار فیلترینگ همین وب سایت استفاده نمایید) را برروی مفیذ تریدر فراخوانی کرده و سیستم های بازاردی جی را روی آن اعمال کنید روی هر نمادی که هشدار خرید ظاهر شده بود  ان را یادداشت و در بورس مجازی خریداری نمایید و برای فروش هم همینکار را انجام دهید سیستم های 1 و 2 و… قابلیت ارسال هشدارهای خرید یا فروش را به ایمیل دارند که شما در روزهای اتی کافیه برنامه مفید تریدر را باز کنید اگر ان نمادها را نبسته باشید هشدارها به ایملتان ارسال می شوند ولی چون ابتدای کار هست هر چند روز نمادها را برای مشاهده سیگنال فروش چک کنید.حال در تالار بورس مجازی ثبت نام کنید (راهنمای ثبت نام) و ضمن استفاده از نکات آموزشی در یک مسابقه شرکت و نمادهای یادداشت شده تان را خرید کنید و بعد از افزایش قیمت 6درصدی و یا بعد از هشدار فروش توسط سیستم های بازار دی جی آن ها را بفروشید همچنین همزمان از فیلم ها و کتاب های آموزشی همین سایت نیز استفاده نمایید

بعد از اینکه از سودآوری با استفاده از سیستم های ما مطمن شدید با مبلغ ناچیزی بطور واقعی وارد بورس شوید.

اول کد بورسی بگیرید
کد بورسی به‌هیچ‌وجه چیز عجیب‌وغریبی نیست. همان‌طور که کار با بانک، با باز کردن یک حساب بانکی شروع می‌شود، برای این‌که در بورس سرمایه‌گذاری کنید باید یک حساب در یک کارگزاری معتبر ایجاد کنید. تعداد کارگزاری‌های موجود کم نیست و هر یک مزایایی دارند.
بعد از دریافت کد بورسی از کارگزاری (در همان سایت مفیدتریدر می توانید کد بگیرید) درخواست معامله انلاین را بدهید تا همانند تالار مجازی راسا به خرید و فروش اقدام نمایید.

قبل از ورود حرفه ای به بورس توصیه میشود مدتی با بورس مجازی کار کرده خصوصا بعد از خرید اندیکاتورها بر اساس این سیگنال ها در بورس مجازی تمرین نمایید بعد از اطمینان از سودده بودن اندیکاتورها بطور حرفه ای وارد شود برای ورود به بورس مجازی وارد این سایت شوید و ثبت نام کنید

چگونه وارد بورس شویم

سرمایه گذاری در بورس یکی از راه های افزایش سرمایه است. خیلی ها دوست دارند که با پس اندازشان وارد بازار سرمایه شوند و از طریق بورس به داد و ستد بپردازند. با وجود این که شرکت های بورسی در کشور شکل گرفته و هر روز رادیو و تلویزیون و روزنامه ها در مورد شاخص و حباب و افت و خیزهای بورس تهران صحبت می کنند اما خیلی ها هنوز با مفهوم این بازار آشنایی ندارند.
خیلی از کسانی که علاقه مند به فعالیت در این بازار هستند فکر می کنند هر روز باید به تالار بورس بروند و در میان هیاهو و سر و صدایی که برای ما تبدیل به نمادی از بورس شده، سهام خرید و فروش کنند. در صورتی که ورود به بورس ربطی به این تالار ندارد و همه چیز به کارگزاری ها ختم می شود. درواقع باید این را بدانید بدون انتخاب کارگزاری نمی توانید وارد بورس شوید.
کارگزاری چیست؟
در گام اول بهتر است بدانید کارگزاران اشخاصی حقیقی یا حقوقی هستند که نقش واسطه بین خریدار و فروشنده را در بازار بورس بازی می کنند. آنها در این نقش وظیفه یافتن خریدار برای فروشنده و فروشنده برای خریدار را بر عهده دارند. به عبارتی آنها عامل تطابق عرضه و تقاضا هستند و به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. خرید و فروش سهام شرکت های بورسی در بازار، فقط توسط کارگزاران رسمی سازمان بورس اوراق بهادار امکان پذیر است. به این ترتیب اطلاعات مربوط به معاملات مانند تعداد سهام، قیمت مورد معامله و تعداد خریدار و فروشنده هر روز در دسترس قرار می گیرد.
کارگزاران طی تشریفات و آزمون های متعدد و خاصی انتخاب می شوند و مجوز تاسیس و فعالیت خود را از سازمان بورس اوراق بهادار دریافت می کنند. کارگزاران به حساب مشتری خود وارد بازار می شوند و به وکالت از سوی او اقدام به معامله می کنند. بدون انتخاب یک کارگزار نمی توانید در بورس فعالیت کنید. هر کسی که علاقه مند به فعالیت در بورس است باید یک کارگزار مناسب برای خودش انتخاب کند.
کدام کارگزار مناسب من است؟
سرمایه گذاران دائمی و بزرگ بورس هر کدام با کارگزار معینی کار می کنند. به غیر از کارگزارانی که به تازگی مجوز مشاوره و سبدگردانی دریافت کرده اند، سایر کارگزاران اجازه ارائه مشاوره به سرمایه گذاران را دارند. اما نکته مهم این است که برای آنها تفاوتی نمی کند سرمایه گذار چه سهمی بخرد و بفروشد، آنها تنها کارمزد خود را دریافت خواهندکرد. در نتیجه این سرمایه گذار است که باید با توجه به خواسته خود از بورس کارگزار خود را انتخاب کند. قابلیت انجام سریع سفارش مشتری، داشتن اطلاعات مربوط و کافی، داشتن سیستم های داخلی مناسب، حجم سرمایه گذار از جمله مهم ترین معیارها برای انتخاب کارگزار است.
در انتخاب کارگزار باید دقت کرد برای چه مقدار سرمایه هایی کار می کند و آیا سرمایه مادر حدی است که کارگزار آن را جدی بگیرد. اصولا کارگزاران به نسبت حجم سرمایه افراد، آنها را در اولویت قرار می دهند. فرضا کارگزاری که اکثر مشتریان آن دارای سرمایه های بالای یک میلیارد ریال باشند، برای سرمایه گذار با سرمایه 100 میلیون ریال مناسب نیست.
تعداد مراجعه کنندگان به کازگزار هم معیار مهمی است. به این معنی که آیا کارگزار فرصت رسیدگی به درخواست های همه مشتریان را دارد؟ چرا که در غیر این صورت شاید به علت نداشتن فرصت برای انجام درخواست های خرید و فروش مشتریان درخواست ها به روزهای بعد موکول شود و این مسئله با توجه به ارزش زمان در معاملات بورس ممکن است موجب از دست رفتن برخی فرصت ها شود. اشخاص حقیقی که با یک سرمایه محدود وارد بازار بورس می شوند بهتر است سراغ کارگزاری هایی که مشتریان حقوقی دارند، نروند.
کارگزار با خدمات محدود
کارگزار با خدمات محدود، کارگزاری است که صرفا خرید و فروش را انجام می دهد و کارمزد دریافت می کند. کارگزار با خدمات محدود، نسبت به کارگزار با خدمات کامل، کارمزد کمتری دریافت می کند و درعوض، خدماتی که به مشتریان ارائه می دهد، کاملا محدود است. خدمات کارگزاری با خدمات محدود می تواند شامل قیمت های لحظه ای سهام، عرضه و تقاضای بازار، حجم معاملات روزانه و در گاهی موارد، مشاوره دادن به سرمایه گذاران در هنگام ثبت سفارش باشد. برای تازه واردها انتخاب کارگزار محدود توصیه می شود اما بهتر است پس از زمانی فعالیت به دنبال یک کارگزار با خدمات کامل باشد.
کارگزار با خدمات کامل
کارگزاری ها با خدمات کامل خدمات متنوع و کاملی به مشتریان خود ارائه می کنند، این خدمات شامل مشاوره، برنامه ریزی مالی، مدیریت سبد سهام و… نیز هست. کارگزار با خدمات کامل، علاوه بر خدمات خرید و فروشی که کارگزار با خدمات محدود انجام می دهد، خدمات دیگری مانند خبرنامه های تحلیلی که به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه ارائه می شوند، ارائه تحلیل در مورد پرتفوی سرمایه گذاران و شرکت های سرمایه گذاری، محاسبه ریسک و بازده در مورد سرمایه گذاری هر شخص حقیقی و حقوقی را ارائه می کنند. کسانی که به دنبال حضور ماندگار و قوی در بورس هستند بهتر است سراغ این نوع کارگزاری ها بروند.
کارگزاری ها کجا هستند؟
تقریبا در همه شهرهای بزرگ کشور کارگزاری های رسمی بورس وجود دارند. شما برای اطلاع از آدرس و درجه اعتبار آنها می توانید به سایت اینترنتی سازمان بورس سری بزنید و در جریان جزییات فعالیت های آنان قرار بگیرید. اگر در شهری کارگزاری بورس وجود نداشت شعب مخصوص بانک ملی وظیفه آنها را انجام می دهند.
شما نمی توانید به طور مستقیم اقدام به خرید سهام یک شرکت در بورس یا فرابورس کنید، برای این کار لازم است سفارش خود را به یک کارگزار بدهید تا آن کارگزار سهام مورد نظر شما را خریداری کند. معاملات در بورس اوراق بهادار تهران از طریق کارگزاران انجام می شود. این کارگزاران در انجام معاملات نقش نماینده خریدار یا فروشنده را ایفا می کنند. کازگزاران دارای مجوز کارگزاری از سازمان بورس و عضو بورس هستند. و سرمایه گذار می تواند برای معاملات اوراق بهادار کارگزار خود را با توجه به معیارهایی از قبیل انجام به موقع سفارش، داد و ستد سهام با مناسب ترین قیمت و نحوه ارائه خدمات جانبی انتخاب کند.
دریافت کد سهام داری
از آنجا که داد و ستد اوراق بهادار با استفاده از سیستم رایانه ای و براساس کد خریدار و فروشنده انجام می شود، لازم است همه خریداران و فروشندگان دارای کد سهامداری منحصر به خود باشند تا کارگزار بتواند براساس آن به خرید و فروش اوراق بهادار بپردازد.
کد معاملاتی، شناسه ای هشت کاراکتری است که براساس مشخصات و اطلاعات فردی سرمایه گذار- از جمله کد ملی او- و به صورت ترکیبی از حرف و عدد تعیین می شود. کد معاملاتی سرمایه گذار منحصر به فرد است و هر سرمایه گذار یک کد معاملاتیدارد. دریافت کد معاملاتی از طریق کارگزار و با ارائه مدارک شناسایی (کپی شناسنامه و شماره ملی) و فقط برای یک بار انجام می شود.
دریافت فرم دستور خرید
پس از آنکه سهم مورد نظر خود را براساس تحلیل، انتخاب و برای خرید سهام به یک شرکت کارگزاری مراجعه کردید باید فرم مخصوص خرید سفارش سهام را از کارگزار دریافت کنید تا از طریق آن سهم مورد نظرتان را سفارش دهید. در این فرم اطلاعات مورد نیاز مانند مشخصات شرکت کارگزاری، مشخصات سرمایه گذار، نام، تعداد و قیمت اوراق بهادار و چگونگی پرداخت یا دریافت وجه قید می شود. تعیین قیمت اوراق بهادار بر عهده مشتری است او می تواند خرید یا فروش اوراق بهادار را در قیمت شمخصی تقاضا کند یا اینکه تعیین قیمت را به کارگزار و شرایط بازار واگذار کند. درواقع سهامداران باید به این نکته توجه کنند در صورتی که قیمت مورد نظر خود را در فرم قید نکنند، کارگزار این سهام را به قیمت روز بازار خریداری می کند و ممکن است به قیمت بالاتری سهام مورد نظر را برای سهامدار خریداری کند و سهامدار کنترلی روی قیمت مورد نظر خود نداشته باشد.
واریز وجه به حساب کارگزار
پس از اعلام تصمیم نهایی خرید سهام به کارگزار و تکمیل فرم های مربوط به سفارش خرید، کارگزار مربوطه یک شماره حساب بانکی به سهامدار اعلام خواهدکرد که باید وجه مربوط به خرید سهام به این شماره حساب واریز شود، چنانچه پس از خرید سهام رقم واریزشده کمتر یا بیشتر از مبلغ کل سهام باشد ما به التفاوت آن با سهامدار محاسبه خواهدشد.
دریافت برگه گواهی خرید سهام
پس از آن که کارگزار، سهام یک شرکت را خریداری کرد و کلیه مدارک نقل و انتقال آن سهام به تایید مراجع مربوط رید، یک گواهی یا سند برای سهامدار صادر می شود که معرف مالکیت سهام آن شرکت است. این برگه معمولا در طول یک دوره دو هفته ای یا شاید بیشتر صادر می شود و هر سهامدار می تواند با مراجعه به کارگزار خود برگه گواهی خرید سهام را دریافت کند. در این برگه کد سهامداری، نام سهامدار و همچنین میزان سهام خریداری شده درج شده است.

شاید بنطرتان انجام موارد بالا کار سختی می باشد؟ نخیر تمام موارد بالا را در منزل و بصورت انلاین می توانید انجام دهید یعنی وارد سایت کارگزاری مثل مفید شوید و درخواست کد بورسی را ارایه نمایید سپس مفیدتریدر را دانلود و نصب نمایید بعد از آن اندیکاتورهای اختصاصی بازار دی جی را  خریداری و بر روی پنجره مفید تریدر 50 نماد برتر بورس را فراخوانی و بر روی این 50 نماد یک یا چند اندیکاتور خریداری شده را اجرا نمایید حتی اگر فرصت چک کردن روزمره نمادها را برای مشاهده هشدارهای خرید و فروش ندارید این اندیکاتورها قابلیت ارسال هشدارها را به ایمیل و تلفن و همچنین هشدار برروی پنجره مفید تریدر به محض باز شدن برنامه دارند (می توانید کامپیوتر را طوری تنطیم کنید که هر روی ساعت 11 خودکار روشن شود سپس برنامه مفید تریدر اجرا شود و بعد مدتی دوباره خاموش شود).

با کمی تمرین با اطمینان می گوییم اندیکاتورهای بازاردی جی که برای اولین بار توسط همکاران براساس استراتژی ها تست شده کدنویسی شده اند به شما در کسب سودهای بالا بسار کمک خواهند کرد و شما را از پرداخت هزینه های اشتراک ماهیانه و میلیونی برخی وب سایت  ها بی نیاز می کنند (اگر تحلیل ها و پیشنهادات آنها مطمین بودند خودشان آن سهام را خرید و فروش می کردند) اما خوبی اندیکاتورها بازاردی جی امکان تست و همچنین مشاهده سیگنال های خرید و فروش قبلی هست.