سبد خرید شما خالی است.

راهنمای نصب مفید تریدر  و اندیکاتورها و سیتم های بازار دی جی

کار با اندیکاتورها و سیتم های بازار دی جی در حد چند کلیک می باشد.

نحوه کار با اندیکاتورها و سیتم های بازار دی جی

کار با اندیکاتورها و سیتم های بازار دی جی در حد چند کلیک می باشد.

دانلود برنامه تستی

دانلود اندیکاتورها

بعد از دانلود فایل را از حالت فشرده خارج نمایید شما باید محتویات هر پوشه را به پوشه هم اسم در محل نصب مفید تریدر منتقل نمایید یعنی  بعد از باز کردن متاتریدر۵ یا همان مفید تریدر گزینه فایل و سپس روی منوی باز کردن پوشه دانلود کلیک نمایید اگر زبان برنامه انگلیسی هست توصیه می شود از منوی view گزینه languoge را انتخاب سپس روی persian کلیک کنید

اگر دوست ندارید زبان فارسی باشد از منوی file گزینه open data folder را انتخاب نمایید.

حال پوشه MQL5 را باز کنید و سپس محتویات پوشه indicators  فایل دانلود شده را عینا بصورت کامل یعنی کل پوشه bazardj  را به این پوشه اندیکاتورز منتقل نمایید .

محتویات دیگر پوشه های دانلودی را نیز بهمین صورت به پوشه هم اسم واقع  در MQL5 منتقل نمایید. توضیحات بیشتر در فیلم پایین صفحه هستند.

اجرای اندیکاتورها

بعد از فراخوانی نماد مد نظرتان روی پنجره از منوی insert روی andicators و سپس روی custom کلیک کرده و بعد اندیکاتور دلخواه را پیدا کرده و روی ان کلیک نمایید تا اجرا شود( یا با زدن حرف اول اسم اندیکاتور از اندیکاتورهای سورت شده ان را پیدا نمایید.

نحوه انجام فعالسازی اندیکاتورهای بازار دی

بعد از انتقال اندیکاتورها یا سیستم ها به پوشه های مربوطه و قبل از اجرای اندیکاتورها یا سیستم ها این تنظیمات باید انجام دهید

از گزینه tools روی منوی options کلیک کنید سپس روی منوی expert advisors کلیک نمایید حال مربع پنجم یعنی

allow DLL imorts(potentialy dengerous ,enable only for trusted aplications)

را تیک بزنید و روی ok کلیک کنید حال برنامه را بسته و مجددا باز نمایید

tools >options< expert advisors

چونکه اگر این مربع را تیک نزنید سیستم های (تمپلت ها) کار نخواهند کرد .

فعالسازی ایمیل

برای دریافت هشدارهای خرید یا فروش اندیکاتورها (اندیکاتورهایی که این قابلیت را دارند) باید تنظیمات مربوط به دریافت هشدارها بصورت ایمیل یا تلفن را انجام دهید.

اینکه کدام اندیکاتورها این قابلیت را دارند در قسمت inputs اندیکاتورها این قابلیت قابل مشاهده هشت و اگر جلوی آن false بود با دو بار کلیک روی ان تبدیل به true می شود

حال برای فعالسازی دریافت هشدارها در ایمیل از گزینه tools روی منوی options کلیک کنید سپس روی منوی email کلیک نمایید و مربع مربوطه را تیک بزنید سپس اطلاعات مورد نیاز و حساب کاربری و پسورد ایمیل خود را وارد نمایید.

tools >options< email

طبق تصویر اطلاعات ایمیل را وارد نمایید

مثلا در فسمت smtp سرور اگر ایمیلتان مربوط به جی میل هست این را وارد نمایید

smtp.gmail.com

سپس در قسمت smtp ورود ادرس ایمیلتان را وارد نمایید

و در قسمت بعد رمز ورود به ایمیلتان را وارد نمایید

و در قسمت از مجددا ارسال ایملتان را دو باره وارد نمایید

در قسمت به ادرس ایمیلی که می خواهید هشدارها در ان ایمیل دریافت شوند را وارد کنید( می توانید ایمیل قبلی را مجددا وارد نمایید)

اگر ادرس و رمز را دقیق وارد کرده باشید با کلیک روی ازمون بلافاصله یک ایمیل دریافت می نمایید

توجه: ممکن است برای اولین بار هشدار امنیتی از طرف  سرور در ایملتان دریافت نمایید لذا چون مطمین هستید از طرف خودتان می باشد اجازه دسترسی و دریافت ایمیل را بدهیدبرای اینکار بعد از اینکه وارد جی میل شدید روی حساب Google کلیک کنید سپس روی منوی امنیت و بعد روی دسترسی به برنامه با امنیت کمتر کلیک کنید اگر زیر نوشته ها گزینه خاموش نوشته بود پس به احتمال زیاد یوزر و پسورد خود را اشتباهی در متاتریدر۵ وارد نموده اید

ولی اگر گزینه روشن نوشته شده بود روی نوشته  روشن کردن دسترسی (توصیه نمی‌شود) کلیک کنید )

حال روی دکمه روبروی نوشته (اجازه به برنامه‌های با امنیت کمتر: روشن) کلیک کنید تا غیر فعال شود

حال به متاتریدر برگشته و دوباره روی تست کلیک کنید

اجرای اندیکاتورها

بعد از فراخوانی نماد مد نظرتان روی پنجره از منوی insert روی andicators و سپس روی custom کلیک کرده و بعد اندیکاتور دلخواه را پیدا کرده و روی ان کلیک نمایید تا اجرا شود( یا با زدن حرف اول اسم اندیکاتور از اندیکاتورهای سورت شده ان را پیدا نمایید.

سوال: اگر هنگام اجرای سیستم یا اندیکاتوری خطوط واگرایی روی نمودار دقیق نیفتاده بوند همانند تصویر زیر چکار کنیم؟

جواب: کافیست روی اندیکاتور پایین دوبار کلیک کنید بعد ok بزنید

سوال مهم: با اجرای یک سیستم(تمپلت) از قسمت نمودارها برخلاف تصاویر موجود در توضیحات محصول اندیکاتورهایی ظاهر نمی شوند چرا؟

پاسخ: این به این دلیل می باشد که احتمالا به جای انتقال کامل محتویات پوشه اندیکاتورز دانلود شده فایل های درون هر پوشه را مجزا منتقل  نموده اید که باید هرچه پوشه داخل پوشه اندیکاتورز دانلود شده مربوط به ان سیستم هست را کپی کرده منتقل نمایید بعبارتی بجای کپی محتویات،شما یک پوشه را منتقل می نمایید.

سوال: اندیکاتور سیگنال یاب بعد از انتقال و باز و بسته کردن متاتریدر5(مفیدتریدر) هنگام اجرا چیزی روی نمودار ظاهر نمی شود؟

پاسخ: هنگام دانلود یا انتقال یک فایل به سیستم شما،ممکن است ویندوز آن را بلاک کند که شما باید روی آن فایل کلیک راست نموده گزینه Propertice رو انتخاب کنید و در برگه General  گزینه بلاک رو تیکش رو بردارید. تصویر زیر مربوز به همین تنظیمات است.

ان بلاک

البته در تصویر آنبلاک یه کلید هست و در بعضی ویندوزها بصورت تیک هست. یا تیک گزینه read-only را بردارید و apply بزنید.

همچنین در فیلم زیر روش نصب اندیکاتورها را می توانید مشاهده نمایید.